U17-es bajnokságon és a Kiskun-kupán versenyeztünk

2022.05.23. – Szakosztályunk a püspökladányi U17-es kötöttfogású országos bajnokság mellett a kiskunfélegyházi Kiskun-kupán is részt vett. A hétvége mérlege: 8 arany-, 6 ezüst- és 3 bronzérem!

Püspökladány városi sportcsarnoka adott otthont a 2022. évi U17-es kötöttfogású országos bajnokságnak, amelyen szakosztályunk tizenhárom kadétkorú versenyzővel próbált szerencsét.

A mieink közül többen a válogatottságért küzdenek, így számukra különösen fontos volt az országos bajnokság a címeres mezért vezető úton. A szombati versenynapon végül a legkisebb súlycsoportban szereplő Zsitovoz Petro, valamint a 80 kilogrammos Kovács Olivér vehetett át aranyérmet.A két bajnoki cím mellett László Mózes és Olasz Bende is dobogóra állhatott, mindketten másodikak lettek, Mózit csak klubtársa, Petro tudta felülmúlni.

Szakosztályunk a négy éremnek és egy ötödik helyezésnek köszönhetően a csapatpontverseny harmadik helyén zárt.

U17-es eredményeink:
45 kg: 1. Zsitovoz Petro
45 kg: 2. László Mózes
48 kg: 2. Olasz Bende
55 kg: 5. Farkas Márk
80 kg: 1. Kovács Olivér
Kiesett: Bereczki Szabolcs (55 kg), Farkas Zsombor (55 kg), Jász Bálint (55 kg), Felkai Bendegúz (71 kg), Kosovics Márton (80 kg), Budai András (92 kg), Fábián Barna (92 kg), Máltsik Zsombor (92 kg).

Eközben a fiatalabb korosztálynak sem volt szabad hétvégéje. A gyermek és diák versenyzők Félegyházán, a meghívásos nemzetközi Kiskun-kupán jeleskedtek. Birkózópalántáink igencsak jó teljesítményt nyújtottak a szőnyegen, összesen tizenhárom érmet gyűjtöttek, köztük hat aranyat.

Ennek eredményeképpen a csapatpontversenyben az előkelő második helyen végzett küldöttségünk.