Mozgalmas hétvégével zártuk az októbert

2021.11.02. – Kadet birkózink országos bajnoksággal, fiataljaink pedig meghívásos szabadfogású nemzetközi versennyel búcsúztatták az októbert. A hétvége mérlege: 10 arany-, 5 ezüst- és 8 bronzérem!

Nem unatkoztak október utolsó napjaiban sem birkózóink, hiszen a kadetkorúak Dorogon, a kötöttfogású országos bajnokságon, a fiatalok pedig Bükkön, egy szabadfogású nemzetközi versenyen jeleskedtek.

Az idősebb korosztályban két országos bajnokot is ünnepelhettünk. A legkisebb súlycsoportban László Mózesnek még csak ellenfele sem volt Dorogon, így automatikusan a dobogó tetején végzett, míg Takács Zsolt a 65 kilogrammosok között bizonyult a legjobbnak.

Zsolti a döntőbe vezető úton három mérkőzést is megnyert, míg a fináléban a kadet Európa-bajnoki ezüstérmes Lévai Leventét győzte le 3-1-es pontozással.

A két aranyérem mellett szakosztályunk egy bronzot és két ötödik helyezést is szerzett Dorogon.

Kadet eredményeink:
45 kg: 1. László Mózes
55 kg: 5. Bereczky Szabolcs
65 kg: 1. Takács Zsolt
65 kg: 5. Mányik Dávid
71 kg: 3. Kovács Olivér

Gyermek és diák birkózóink ezúttal egy meghívásos versenyen mutathatták meg tudásukat. A VIII. Bükfürdő Kupán ezúttal is szakosztályunk képviseltette magát a legtöbb versenyzővel. A mieink mind a négy korosztályban számtalan érmet szereztek, így nem csoda, hogy a csapatpontversenyben is az élen zártak.