Négy megmérettetésen voltunk érdekeltek

2023.05.15. – Három hazai és egy nemzetközi versenyen képviselték birkózóink szakosztályunk színeit. A hétvége mérlege: 16 arany-, 7 ezüst- és 17 bronzérem!

Mozgalmas hétvégét tudhatnak maguk mögött szakosztályunk sportolói. Szombaton a felnőttek a Kozma István Magyar Birkózó Akadémián megrendezett országos bajnokságon mutathatták meg tudásukat. Növendékeink ugyan bajnoki címet ezúttal nem szereztek, érmekből azonban így sem volt hiányuk, két ezüst- és két bronzéremmel zártak Csepelen.

Felnőtt eredményeink:
53 kg: 2. Matyi Vivien
67 kg: 2. Mányik Dávid
72 kg: 3. Takács Zsolt
77 kg: 3. Tösmagi Attila

Másnap ugyancsak a KIMBA-n a legifjabbak mérkőztek meg egymással egy meghívásos gála keretein belül. Birkózópalántáink remek teljesítményt nyújtottak a népes viadalon, és összesen 26 medált szereztek, köztük 15 aranyat.

Gyermek és diák eredményeink:
Aranyérmeseink: Hluskó Ferenc, Horváth Olivér, Molnár Csenge, Mészáros György, Horváth Lóránt, Koch Máté, Olasz Vencel, Hluskó István, Erszény Csanád, Marcinkovics-Kovács Keve, Balog Hunor, Csuka Levente, Gerhauser Vilmos, Gaál Martin, Rékasi Márkó.
Ezüstérmeseink: Ramyar Daryan, Szabó Patrik, Ispán Nimród, Kovács Márton.
Bronzérmeseink: Sebestyén Dániel, Kiss Bulcsú, Váradi Schüszler Alexander, Soltész Attila, Nagy Roland, Bogárdi Barnabás, Zoltai Alex.

Eközben serdülőkorú versenyzőink a kötöttfogású országos bajnoki érmekért birkóztak Cegléden. A közel 150 sportolót felvonultató megmérettetésen szakosztályunk birkózói közül Felkai Balázs állt a legközelebb a bajnoki címhez, a finálét azonban elveszítette egri riválisával szemben, így kénytelen volt beérni az ezüstéremmel, amely mellé a többiék további öt bronzot nyertek. Szakosztályunk ennek köszönhetően a csapatpontverseny harmadik helyén végzett.

75 kg: 3. Marcinkovics-Kovács Keve
Kiesett: Vinklárik Dominik (48 kg), Bagoly Boldizsár (57 kg), Zalányi Botond (62 kg), Hattinger Tamás (68 kg), Kertész Dominik (75 kg).

Szintén ezen a hétvégén tartották a hagyományos Constantin Alexandru és Ioan W. Popovici U17-es nemzetközi versenyt Románia fővárosában, Bukarestben.

Fiataljaink közül a magyar válogatott színeiben hatan is részt vettek a rangos viadalon, közülük az U15-ös Európa-bajnoki ezüstérmes Zsitovoz Petro aranyérmet is szerzett súlycsoportjában.

Petya első helyezésén kívül Olasz Bende, Kovács Barnabás és Budai András is dobogóra állhatott, mindhárman bronzérmet vehettek át.