Két tucatnyi érmet nyertek versenyzőink

2022.05.02. – A felnőtt országos bajnokság mellett össznépi U15-ös válogatón, valamint egy női nemzetközi versenyen voltak érdekeltek szakosztályunk birkózói. A hétvége mérlege: 7 arany-, 6 ezüst- és 10 bronzérem!

Az elmúlt évhez hasonlóan idén is a Kozma István Magyar Birkózó Akadémia adott otthont a felnőtt kötött- és szabadfogású, valamint női országos bajnokságnak, melyen szakosztályunk hat versenyzővel próbált szerencsét.

A legkiemelkedőbb eredményt a kötöttfogású 130 kilogrammos Bazsó Adolf nyújtotta Csepelen, ugyanis első éves juniorként nyerte meg a súlycsoport versenyét, méghozzá úgy, hogy többek között az Európa-bajnoki ezüstérmes Lám Bálintot is legyőzte szombaton.

Bazsó bajnoki címe mellé a mieink további négy ezüstöt és egy bronzot is nyertek, valamint a kötöttfogású csapatpontverseny második helyén zártak.

53 kg: 2. Matyi Vivien

Eközben Nagykanizsán is zajlottak a küzdelmek, idén második alkalommal csaptak össze az U15-ös korosztály legjobbjai. Szombaton a lányok és a szabadfogású fiúk, míg vasárnap a kötöttfogású srácok léptek szőnyegre a Tóth István emlékére megrendezett válogatóversenyen.

Növendékeink mindhárom szakágban kitettek magukért és összesen 17 érmet hoztak hazai Zala megyéből. A hat arany Zsitovoz Mária, Zsitovoz Petro, Olasz Bende, Kovács Barnabás, Bagoly Bálint és Budai András nevéhez fűződik.

Fiataljaink a remek egyéni eredményeknek köszönhetően szabad- és kötöttfogásban is megnyerték a csapatpontversenyt, míg a lányoknál a dobogó harmadik helyén végeztek.

+ 85 kg: 3. Kis Mátyás
Kiesett: Horváth Botond (41 kg), Jász Bálint (57 kg), Steiner Balázs (57 kg), Bagoly Bálint (62 kg), Kertész Dominik (75 kg), Soltész Patrik (75 kg), Kmeth Zalán (85 kg).

85 kg: 4. Kmeth Zalán
Kiesett: Steiner Balázs (57 kg), Antaly Sándor (62 kg), Szalai Balázs (75 kg).

Serdülő női eredményeink:
39 kg: 1. Zsitovoz Mária
58 kg: 3. Laky Ajna

Ugyancsak ezen a hétvégén a horvát fővárosban, Zágrábban képviselték Magyarország színeit az U17-es válogatottak, köztük ifi Eb-bronzérmesünk, László Nikolett is.

Niki a 46 kilogrammos súlycsoportban versenyzett a szomszédos országban, és nem is talált legyőzőre, pedig az U17-es vb-bronzérmes Kapuvári Liliánával is meg kellett küzdenie, ám a válogatóversenyhez hasonlóan ismét magabiztosan diadalmaskodott.